Migawki z wysp Uznam i Wolin

Mielin - bezludna wyspa pełna kormoranów.

Taki jesmielin-DSC 5889t właśnie Mielin. Wyspa długa na prawie 4 kilometry i szeroka na pół kilometra. Dotrzeć na nią można tylko łodzią przez kanał piastowski z wyspy Uznam lub z drugiej strony, poprzez wyspę Karsibór. Mielin jest całkowicie bezludna, jednak oprócz wszechobecnych kormoranów nie jest całkowicie pozbawiona innych form życia. Jak opowiada Piotr Piwowarczyk ze Świnoujskiej Organizacji Turystycznej, na wyspie można spotkać też dziki czy lisy, przepływające tu ze stałego lądu. Znana jest także historia pewnej krowy, która prawdopodobnie przybyła tutaj z sąsiedniej wyspy Karsibór i osiedliła się na blisko rok.

Więcej…
 

Rajd Oldtimerów przez Świnoujście.

samochody-DSC 7753Coroczny rajd zabytkowych samochodów do okoła Zalewu Szczecińskiego zawitał o dzisiejszego poranka do Świnoujścia. W natłoku współczesnych aut tak unikatowe pojazdy potrafią urzec każdego. Te, które co roku przejeżdżają przez Świnoujście pochodzą głównie z Niemiec, choć reprezentowane marki to przekrój całego świata. Ich właściciele to w większości prywatni pasjonaci motoryzacji ale trafiają się też jednostki wystawione przez niemieckie "autohausy". Zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć z dzisiejszej krótkiej prezentacji tych pięknych aut w Świnoujściu. ....>>>>

Więcej…
 

Lądowanie Wikingów na wyspie Wolin

wikings DSC 0234Skąd się wzięli i jak się tu dostali? Tego nikt nie jest w stanie powiedzieć, ale ich weekendowy najazd na wyspę Wolin odbił się szerokim echem w całym regionie. Prawdopodobnie wylądowali na zachodnim brzegu Zalewu Szczecińskiego i szybko opanowali cypel od strony małej mieścinki o nazwie Recław. Siła zbrojnych wyposażonych w miecze, topory i włócznie. Wszyscy mieli charakterystyczne okrągłe tarcze, z tajemniczymi znakami. Tatuaże, wygolone głowy i plecione brody. Oj groźni to byli wojownicy, którzy opanowali Wolin.
Festiwal Słowian i Wikingów, jedno z najwiekszych tego typu wydarzeń w Europie Właśnie się zakończył. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć. ....>>>>

Więcej…
 

Świnoujski amfiteatr ma godnego patrona.

amifi 10Kim dla polskiej piosenki był Marek Grechuta nikogo przekonywać nie trzeba ale to pierwszy taki obiekt w Polsce, który od wczoraj nosi imię Marka Grechuty.
Czy wiesz, że dla Danuty i Marka Świnoujście to szczególne miejsce. To właśnie w tym mieście rozkwitała ich miłość podczas jednego z pobytów Marka Grechuty na legendarnym festiwalu Fama. ....>>>>

W dniu wczorajszym odbył się uroczysty koncert pod wiele mówiącym tytułem „Ocalić od zapomnienia”, który towarzyszył ceremonii nadania imienia, tego niezapomnianego i cenionego artysty, amfiteatrowi w Świnoujściu.
Wystąpiły w nim takie gwiazdy polskiej sceny jak: Krzysztof Kiliański, Małgorzata Ostrowska, Justyna Panfilewicz z zespołem „Kefiry”, zespół „Plateau” z projektem Grechuta, i wreszcie – krakowska gwiazda Piwnicy Pod Baranami – Grzegorz Turnau z Karoliną Leszko i legendarną grupą Anawa. Koncert poprowadził Rafał Olejniczak, a gościem szczególnym była żona Marka Grechuty – Danuta, która zaprezentowała książkę o Marku, z której możemy dowiedzieć się jakim człowiekiem Marek Grechuta był prywatnie.
Podczas uroczystego koncertu, Danuta Grechuta podziękowała publicznie wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że obiekt ten nosi imię jej męża Marka.
                                                                                                 (rzkaj)

amifi 03
amifi 01
amifi 04
amifi 08
amifi 05
amifi 06
amifi 10
amifi 11
amifi 12
amifi 14
amifi 02
amifi 07

Polish English German

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Kalendarz Wydarzeń

Sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Partnerzy portalu:

BANERKI REKLAMY batpartne

fotografzwyspy-reklama


 reklama - hotelik przy prom

 

 Miejsce na twoją reklamę!
Zadzwoń:
(+48) 691 70 80 50

 HOME  WYSPA UZNAM  WYSPA WOLIN  OBIEKTY NOCLEGOWE MAPA UznamWOLIN.PL KONTAKT

Zaplanuj wycieczkę z UznamWOLIN.pl

            Zamek Stolpe

      Dożynki w regionie wysp

                Karnocice Tajemnice wolińskiego wiatraka         Zima nad zalewem
 stolpe i dalej-DSC 7525  Chomętowo-DSC 9728  karnocice DSC 9387 -2 tonemapped  WiatrakWolinDSC 5025  ZIMAzalew2-DSC 4148
 Najpopularniejsze artykuły:   
  Najciekawsze miejsca: Najlepsze filmy:
- Wolin - najpiękniejsza procesja na wyspach.
-
Święto Bożego Ciała na Karsiborzu.
- Fotorelacja z wyzwolenia Dziwnowa!
- Jarmark Św. Ottona w Kamieniu Pomorskim.
- Słowianie u źródeł w Świnoujściu.
- Uznam, miejsce jak nie z tego świata!
- Zima nad Zalewem. Zobaczcie jak to u nas wygląda.
- Zamek Stolpe.
- W kierunku Stolpe i dalej do Usedomer See.
-
Konie z wyspy Karsibór.
-
Lassan - zapomniane miasto na granicy wysp.
- Okolice RANKWITZ - piękno regionu Uznam.
- Mielin - bezludna wyspa pełna kormoranów.
- KAMMINKE - piękne miejsce nad Zalewem.
- Muzyka na Festiwalu Słowian i Wikingów w Wolinie.
- Niedzielny sztorm na Zalewie.

- Kolejna kronika filmowa ze Świnoujścia i okolic.
- "6.50" - filmowa perełka z przed 40 laty.
- Spacerkiem po Berlinie.

 © 2014 UznamWOLIN.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.