Dalej ... Świnoujście!

dalej swinoujscie-DSC 4298Piękna pogoda, weekend, wracamy samochodem. Przy szosie na poboczu dwie dziewczyny z plecakami stoją „na stopa”. Na kartoniku napisane ŚWINOUJŚCIE. Dwie studentki, są ze śląska, studia związane z estetyzacją terenów miejskich i miały pomysł na objazdowe spędzenie weekendu majowego na polskim wybrzeżu. Dlaczego jeden dzień właśnie w Świnoujściu?

Bo sentyment do miasta, do którego jeździło się z rodzicami na wczasy pracownicze. Co się zmieniło? Na pewno bardzo wiele jak w każdym polskim mieście, które korzystając z dobrodziejstw dofinansowania z Europy, rozwija swoja infrastrukturę. Ale najciekawsze jest jednak to, jak wygląda teraz z perspektywy młodego lecz dorosłego już człowieka to miasto. I jak wypada w konfrontacji ze wspomnieniami dziecięcych radości, beztroskiego plażowania i pochłaniania lodów pod czujnym okiem rodziców na zorganizowanym wypoczynku.
A jeśli się nie je kebabów i chińszczyzny to czy jest tu bar mleczny gdzie można zjeść tani obiad w centrum lub przy promenadzie? A gdzie się można tanio przespać jak człowiek nie zdąży na nocny pociąg bez przeprawiania się z powrotem? Czy można zapłacić w jakimś hotelu drobna opłatę za skorzystanie tylko z łazienki ? Gdzie można zostawić w przechowalni przy plaży plecaki żeby swobodnie sobie pochodzić nad morzem czy zjeść lody ? Na większość z tych pytań nie znamy odpowiedzi. Łyso nam. Co polecilibyście dwóm dziewczynom, które rano docierają do naszego miasta, a wieczorem planują już siedzieć w pociągu do domu! Czy nasze miasto jest gotowe na takiego turystę ? Pomóżcie nam to ustalić!

Dziś konkurs dla was !

Czy macie swoje ulubione miejsce na wyspie Uznam i Wolin gdzie można za pół darmo dotrzeć, zjeść pysznie za grosze, wypocząć na łonie natury i wspaniale spędzić dzień ! Czekamy na wasze propozycje w komentarzach na fejsbooku – najciekawszy opis przedstawiający ulubione miejsce nagrodzimy zestawami gadżetów od Biura Aktywnej Turystyki PARTNER !

(Nenuphar)

dalej swinoujscie-DSC 4298

Polish English German

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Kalendarz Wydarzeń

Grudzień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Partnerzy portalu:

BANERKI REKLAMY batpartne

fotografzwyspy-reklama


 reklama - hotelik przy prom

 

 Miejsce na twoją reklamę!
Zadzwoń:
(+48) 691 70 80 50

 HOME  WYSPA UZNAM  WYSPA WOLIN  OBIEKTY NOCLEGOWE MAPA UznamWOLIN.PL KONTAKT

Zaplanuj wycieczkę z UznamWOLIN.pl

            Zamek Stolpe

      Dożynki w regionie wysp

                Karnocice Tajemnice wolińskiego wiatraka         Zima nad zalewem
 stolpe i dalej-DSC 7525  Chomętowo-DSC 9728  karnocice DSC 9387 -2 tonemapped  WiatrakWolinDSC 5025  ZIMAzalew2-DSC 4148
 Najpopularniejsze artykuły:   
  Najciekawsze miejsca: Najlepsze filmy:
- Wolin - najpiękniejsza procesja na wyspach.
-
Święto Bożego Ciała na Karsiborzu.
- Fotorelacja z wyzwolenia Dziwnowa!
- Jarmark Św. Ottona w Kamieniu Pomorskim.
- Słowianie u źródeł w Świnoujściu.
- Uznam, miejsce jak nie z tego świata!
- Zima nad Zalewem. Zobaczcie jak to u nas wygląda.
- Zamek Stolpe.
- W kierunku Stolpe i dalej do Usedomer See.
-
Konie z wyspy Karsibór.
-
Lassan - zapomniane miasto na granicy wysp.
- Okolice RANKWITZ - piękno regionu Uznam.
- Mielin - bezludna wyspa pełna kormoranów.
- KAMMINKE - piękne miejsce nad Zalewem.
- Muzyka na Festiwalu Słowian i Wikingów w Wolinie.
- Niedzielny sztorm na Zalewie.

- Kolejna kronika filmowa ze Świnoujścia i okolic.
- "6.50" - filmowa perełka z przed 40 laty.
- Spacerkiem po Berlinie.

 © 2014 UznamWOLIN.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.